Naukę kitesurfingu zaczyna się zazwyczaj od zabawy z latawcem – zabawką o jedno lub dwumetrowej powierzchni. Skracamy linki i puszczamy latawiec gdzieś, gdzie nie ma ludzi, drzew i innych przeszkód. Przez kilka kwadransów podrywamy czaszę do góry, sterujemy, napełniamy wiatrem, poznajemy jego siłę i oswajamy się z nią. Przy okazji uczymy się podstaw meteorologii, obserwacji chmur. Po doświadczeniach lądowych przychodzi czas pierwszej próby wodnej. Początkowo jeszcze bez deski, ale już z mniej więcej czterometrową czaszą. Uczymy się startowania z lądu i z koniecznie z wody. Zabawa kończy się przy pierwszych próbach dołączenia do nóg deski. Spokojnie, należy obserwować ruchy kajtu, a deskę podpiąć zaraz po uzyskaniu ciągu. Kilka prób i sprzęt będzie opanowany, a wiatr zacznie pomagać. Zaczynamy od największej deski (180 – 200 cm.) i małego latawca (4 – 6 m²), czyli zestawu który nie sponiewiera nawet wątłej kobiety czy dziecka. Po mniej więcej dwuch godzinach nauki zakładamy trapez  i dopinamy się do latawca. Od tej chwili cała siłą wiatru jest przenoszona przez kręgosłup, a trzymające bom ręce służą jedynie do sterowania. W windsurfingu ten etap najzdolniejsi uczniowie osiągają dopiero po dwóch tygodniach pływania.
W kajcie wszystko jest mniejsze, bardziej poręczne. Deska z żaglem przekonywała żeglarzy tym, że można było cały zestaw umieścić na dachu samochodu. Największy latawiec mieści się tymczasem w małym plecaku, a półtorametrową deskę można przewozić pod pachą, jadąc na rowerze.
 
Dlaczego uczyć się z instruktorem? Jest wiele powodów, oto 7 głównych:

  1. Nie zrób krzywdy sobie ani innym. Wykwalifikowany instruktor wie ja przeprowadzić lekcje, tak by nie zrobić sobie „ kuku” i nie przeszkadzać innym
  2. Oszczędzaj pieniądze Po co rozwalać swój sprzęt, gdy możesz „katować” latawiec szkółki. Taniej wiec wychodzi uczenie się w szkole gdzie dostajesz kitea, bar, i deskę itp.
  3. Skróć czas nauki o połowę. Instruktor pokaże ci jak najskuteczniej i najszybciej opanować różne techniki
  4. Zdaj się na doświadczenie Większość szkół wyszkoliła już wielu kiterow i wie, jakich rad udzielić byś jak najszybciej załapał.
  5. Dowiesz się o różnorodności sprzętu. Szkółki są idealnym miejscem by się dowiedzieć, jaki sprzęt znajduje się aktualnie na rynku, jakie rozwiązania się stosuje i które z nich są dla ciebie najlepsze.
  6. Złap upust Wiele szkółek ma układy z dealerami sprzętów wiec po ukończeniu kursu będziesz mógł kupić sprzęt po lepszej cenie.
  7. Rozkoszuj się pozytywnymi doświadczeniami. Z walki i bólu mięśni, nauka przeniesie się w fajną zabawę i nabierasz chęci do poszerzania horyzontów.]

 
Ceny szkolenia: kursy trwają od końca kwietnia do września. W cenę wliczono wypożyczenie sprzętu.

  • Kurs podstawowy – 4h – 350 zł.

– 5h – 420 zł.

  • Kurs doskonalący – 4h – 400 zł.

– 8h – 700 zł.
– 15h – 890 zł.
 
Polecana szkoła kitesurfingu Szczecin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here