Ile trzeba poświęcić czasu na to, aby w pełni opanować Kitesurfing? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas posiada bowiem nieco inne predyspozycje do tego, aby ten sport uprawiać. Jednemu z nas utrzymanie równowagi na szybko poruszającej się desce może zająć mniej czasu, a innej osobie więcej. Kluczem do odniesienia sukcesu jest natomiast konsekwencja, a także umiejętniej wybrany sprzęt Kitesurfingowy. W tym pierwszym niestety nie możemy pomóc, ale w tym drugim już tak. W jaki sposób? Na przykład wskazując dobrej jakości sklep, w którym zakupimy takie rzeczy jak deski Kitesurfingowe czy na przykład mocny latawiec kite.

Wróćmy jednak do opisania tego, jak od praktycznej strony będzie wyglądało szkolenie, które każdy z nas będzie musiał przejść, jeśli chce się nauczyć korzystać ze wszystkich uroków, jakie ten wyjątkowy sport ma do zaoferowania. Przede wszystkim praktyczna nauka kitesurfingu polega na tym, że na sucho musimy się starać utrzymać równowagę. Robimy to poprzez stanięcie na desce i ćwiczenie na ugiętych nogach. Należy tak balansować środkiem ciężkości, aby móc odpowiednio szybko reagować na zmianę położenia na desce. Co bardzo ważne, dla uzyskania najlepszych efektów przydaje się zmiana położenia deski, na przykład poprzez umieszczenie jej na wierzchołku usypanej z ziemi górki. Wtedy deska do kitesurfingu nie będzie stawiać takiego oporu.

Kiedy już opanowaliśmy podstawowe zasady obsługi deski, można przystąpić do kolejnych, bardzo ważnych elementów naszego treningu. Tym razem będzie to latawiec Kitesurfingowy. O czym musimy pamiętać, kiedy kupujemy pierwsze w swoim życiu latawce do kitesurfingu ? Przede wszystkim o jakości wykonania. Pomijamy na razie na tym etapie powierzchnię nośną latawca, zakładając że każdy odpowiedzialny sprzedawca pomoże nam w dobraniu takiej, która będzie odpowiednia dla posiadanego przez ciebie ciężaru ciała. Aby latawiec mógł służyć długo i niezawodnie, ważne w nim jest kilka rzeczy. Pierwsza z nich to rodzaj zastosowanego materiału. Smagane mocnym wiatrem latawce są bardzo narażone na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chcemy się przed tym chronić, należy wybrać taki model, który został wykonany z mocnego i wytrzymałego płótna PVC. Kolejna sprawa to stelaż. Aby latawiec mógł wysoko wzbijać się w powietrze i nie odkształcać pod wpływem obciążenia, stelaż powinien być solidny i bardzo wytrzymały. Takie warunki spełniają aluminiowe rurki, użyte do zbudowania całej konstrukcji nośnej. Dzięki nim latawce pozostają mocne, nie odkształcają się, a jednocześnie ich waga nie stanowi nadmiernego ciężaru własnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here