Bardzo wielu ludzi śni o połączeniu swoich pasji i zainteresowań z pracą oraz ideą na utrzymanie. No bo co może być fantastyczniejszego, niż zarabianie wynagrodzenia na czymś, co się kocha? Jest bardzo wiele możliwości do tego, aby osiągnąć taki stan rzeczy. Jedną z najbardziej fascynujących jest zdecydowanie sport. Nie opowiadam bajki tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym hokeistą czy kolejnym Przemysławem Saletą , bo dla przeciętnych ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O co więc chodzi ? Kitesurfing oczywiście !

Kurs instruktora kitesurfingu

To hobby sportowe może zapewnić wiele rozrywki i odczuć, a opanowanie elementarnych ruchów do najbardziej czasochłonnych nie należy, albowiem po kilkunastu niedługich godzinach kursu kitesurfingu jest się kompetentnym, by w miarę sprawnie pływać na desce. W drugiej kolejności, gdy nieźle dajemy sobie radę już ze sprzętem i posiadamy pewne godziny wypływane, w tym momencie nic nie hamuje nas aby ukończyć niezbędne kurs instruktora kitesurfingu i rozpocząć zarabianie na uczeniu , czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów kitesurfingu , opuszczając tym samym nieciekawą pracę w wielkiej firmie . I o tym właśnie jest ten wpis!

Szczegóły znajdziesz na: https://kitesurfingsklep.pl/kurs-instruktora-kitesurfingu/

Omawiany tu kitesurfing to sport dość podobny do windsurfingu, z tym, że miast żagla wykorzystuje się latawiec o całkiem dużej powierzchni. Miłośników sportu nie brakuje, tak więc na polskich plażach bardzo często można spotkać wyznawców kitesurfingu. Jak zostać jednym z nich?

Trzeba przebrnąć przez trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak zajmować się sprzętem kite oraz radzić sobie w wodzie . Po jego ukończeniu będziemy potrafić już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do pływania na kitesurfingu. Szkolenia takie odbywają się najczęściej nad jeziorem i trwają kilkanaście godzin. Większość organizatorów daje także kursantom niezbędny sprzęt , więc nie należy się martwić jego brakiem przed rozpoczęciem szkolenia.

Kursy na instruktor kitesurfingu

Gdy już mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody instruktorskiej . W tym celu ukończyć należy kursy na instruktora kitesurfingu. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Baza teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Koszty takiego kursu wynosi około dwóch tysięcy złotych . Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego szkolenia trzeba mieć ukończone osiemnaście lat.

Czytaj więcej na: https://kitesurfingsklep.pl/blog/kursy-na-instruktora-kitesurfingu

Nie jest istotne , czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. Należy jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dosyć ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co przekazujemy kursantom. Powinno się więc podchodzić do swoich obowiązków z największym możliwym skupieniem i zaangażowaniem.

Sprawą oczywistą jest odbycie szkolenia: Instruktor kitesurfingu kurs. Oprócz tego , warto mieć również umiejętność naturalnego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te minima, kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here