Coraz częściej rozglądamy się za różnego rodzaju ciekawymi sportami, które mogą dać nam wiele satysfakcji, a jednocześnie pomagają w uzyskaniu zdrowia i sprawności fizycznej. Jeśli i ty należysz do takich osób, które mają bardzo duże wymagania względem uprawianych przez siebie sportów, może cię zainteresować Kitesurfing. Na czym ten sport polega i jakie korzyści można odnieść, jeśli zdecydujemy się na jego uprawianie? Przede wszystkim Kitesurfing to sport dla ludzi odważnych i nie bojących się podejmowania dużych wyzwań. Jeśli wiesz na czym polega windsurfing, to łatwiej będzie ci wyobrazić sobie kite. Jest on bliźniaczo podobny do windsurfingu, z tą różnicą że zamiast pływać po wodzie, będziemy stać na desce, która ciągnięta przez latawiec Kitesurfingowy wypełniony wiatrem, będzie się przesuwała po trawie lub piasku. Ty, stojąc na desce będziesz miał zapięty trapez kite i trzymał w dłoniach bar połączony z z latawcem wytrzymałą linką.

Mięśnie, które pracują kiedy uprawiamy Kitesurfing to przede wszystkim mięśnie rąk, barków oraz nóg. Konieczność zachowania równowagi na desce sprawia, że bardzo intensywnie są trenowane mięśnie pośladków. Delikatnie ugięte kolana również są intensywnie ćwiczone. Osoby początkujące, które są dopiero po pierwszej lub drugiej przejażdżce na desce ciągniętej przez latawiec, mogą przez pewien czas doświadczać zakwasów. Pojawiają się one wtedy, kiedy od długiego czasu nie ćwiczone mięśnie zostały w bardzo mocny sposób poddane obciążeniu.

Kitesurfing

Dla zapewnienie sobie bezpieczeństwa, a także wygody podczas uprawiania Kitesurfingu, istotne jest posiadanie odpowiedniego stroju. Niezbędne wyposażenie posiada w ofercie każdy sklep ze sprzętem Kitesurfingowym. Co to za strój, o jakim nie można zapominać? Przede wszystkim ważne dla nas będą takie akcesoria jak ochraniacze na kolana i ręce, a także kask. Ryzyko utraty równowagi i przewrócenia się na grunt przy szybkości dochodzącej do nawet 50 km na godzinę jest bardzo duże. Nie trudno wówczas doprowadzić do bolesnych otarć naskórka lub innych dotkliwych dolegliwości, które uniemożliwią nam uprawianie sportu przez kolejne dni. Dla poprawy komfortu uprawiania sportu, trzeba również zadbać o to, abyśmy mieli na sobie specjalny, aerodynamiczny kombinezon. Na początkowym etapie, kiedy się uczymy, nie jest on na tyle konieczny. Jeśli jednak bierzemy udział w różnego rodzaju konkursach i zawodach, jego obecność pomoże nam w uzyskaniu znacznie większej prędkości, z jaką będziemy mogli pokonać określony dystans.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here