Niejeden miłośnik sportów ekstremalnych, przyrody, czy żywiołu jakim jest woda zastanawia się, gdzie wybrać się na kitesurfing i jak zacząć. W województwie zachodniopomorskim chętnie wybieranym miejscem do tego celu jest kitesurfing Międzyzdroje. Tutaj wiele osób zaczęło pływać na kite, rozpoczynając od kursu kitesurfingu. W tym artykule dowiesz się, gdzie i jak możesz nauczyć się pływać na kite w rejonie Międzyzdrojów i zachodniego pasa nadmorskiego.

Kitesurfing Międzyzdroje

Do pływania na kitesurfingu na początek najlepsze będą destynacje takie jak miasteczka przy zalewach czy dużych jeziorach umożliwiające uprawianie tego sportu. Dopiero po odbytym kursie kitesurfingu i nabyciu doświadczeń można wybierać się na Morze Bałtyckie. Wtedy na pewno doskonałym miejscem będzie niemal cały pas nadmorski, z daleka od portów, falochronów i innych przeszkód. Przykładowo, w województwie zachodniopomorskim, jednym z najchętniej wizytowanych przez kitesurferów miejsc jest Kitesurfing Międzyzdroje. Nie można też zapomnieć o innych okolicznych miejscówkach kite takich jak Międzywodzie, Rewal czy Świnoujście. Od lat to jednak tłumy kitesurferów i osób chcących odbyć kursy kitesurfingu zmierzają właśnie do Międzyzdrojów.

Bezpieczeństwo w kitesurfingu

kite kurs


Ważną sprawą w kitesurfingu jest bezpieczeństwo. Aby ustrzec się kontuzji oraz niebezpieczeństw związanych z tym sportem instruktorzy wpajają każdemu z kursantów podstawowe zasady bezpieczeństwa. Główną z nich jest zasada, że nie uprawiamy kitesurfingu na małych zbiornikach, które posiadają przeszkody w postaci skał, drzew czy innych konstrukcji. W przypadku zderzenia z taką przeszkodą możemy ulec poważnym obrażeniom. Drugą ważną zasadą jest to, że nie pływamy na bardzo zatłoczonych zbiornikach wodnych. Przecież nie chcemy podczas zabawy zrobić sobie lub komuś krzywdy. Przy zastosowaniu tych dwóch prostych zasad możemy być prawie pewni, że nie przydarzy nam się nic złego oraz nie wyrządzimy nikomu krzywdy. Bezwzględną koniecznością dla nowych adeptów są kursy kitesurfingu w szkole kite. Dopiero po odbytym szkoleniu można bezpiecznie pływać na kitesurfingowej desce z latawcem.


Czy kite jest dla każdego?

kitesurfing kurs

Według wielu osób nie ma żadnych przeciwwskazań wiekowych, jeżeli chodzi o uprawianie tego sportu. Oczywiście dolna granica zależna jest od zdolności manualnych dziecka. Nie zaleca się uprawiać tego sportu bardzo młodym osobom, które ważą mniej niż 40 kg, ponieważ wiatr mógłby porwać dziecko z latawcem. Wystarczy żeby młody człowiek był ogólnie sprawny i potrafił utrzymać się na nogach na desce. Nie jest jednak wymagana jednak wymagana wielka siła fizyczna, już kilkuletnie dzieci mogą uczyć się tej dyscypliny. A na akwenach na całym świecie, tak we wspomnianych Międzyzdrojach jak i za oceanem spotyka się szcześćdziesięciolatków i siedemdziesięciolatków na kite. Jak widać, kitesurfing jest sportem dla każdego przeciętnie sprawnego człowiek i można uprawiać tę dyscyplinę w wielu destynacjach na całym globie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here