Czy kitesurfing to sport dla każdego?

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Kitesurfing

Wiele osób zapewne zastanawia się na ten temat. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i wszystko zależy od specyficznych predyspozycji każdego z nas oraz od osobistych preferencji. Ważne jest, aby sport uprawiać z własnej chęci, a nie z powodu mody na daną dyscyplinę czy pod namową kogoś bliskiego. Kitesurfing jest specyficznym połączeniem klasycznego surfingu znanego np. z serialu Słoneczny patrol oraz windsurfingu, który jest obecnie dyscypliną olimpijską. Różnicą pomiędzy kitesurfingiem a wcześniej wymienionymi dyscyplinami jest to, że do napędzania deski nie służą fale czy żagiel a specyficzna forma latawca.

Kitesurfing Szczecin – kurs

Aby uprawiać kitesurfing, nie musimy posiadać żadnych specyficznych umiejętności oraz drogiego sprzętu. Kurs kitesurfing możemy odbyć w dowolnym ośrodku zajmującym się szkoleniem w tej dyscyplinie. Dzieli się on na część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej poznamy zasady, jakie powinniśmy przestrzegać podczas pływania na desce napędzanej latawcem. Dowiemy się też wielu interesujących rzeczy na temat prowadzenia deski i zależności pomiędzy prądami wody a wiatrem, które mają znaczący wpływ na sposób, w jaki pływamy. Kitesurfing Szczecin jest jednym z największych ośrodków szkolenia w tej dyscyplinie. To właśnie Szczecin można nazwać kolebką polskiego kitesurfingu. Miasto to daje bardzo duże możliwości rozwoju oraz uprawiania tego wciągającego sportu.

kitesurfing kurs

Aby uprawiać kitesurfing, potrzebujemy kilku ważnych elementów. Pierwszym z nich jest deska. Nie jest to klasyczna deska surfingowa. Posiada ona bardzo małą wyporność więc tonie pod ciężarem surfera. Kolejnym z elementów naszego osprzętu jest zestaw linek oraz pas, które łączą nas z latawcem. Ostatnim z głównych elementów wyposażenia kitesurfera jest latawiec. Wykonany jest z lekkich materiałów, a jego rozmiar zależny jest od naszej wagi oraz od tego, jaki rodzaj ślizgu preferujemy. Powierzchnia latawca waha się od 1 do nawet ponad 20 metrów kwadratowych. Dodatkowo możemy zakupić standardową piankę neoprenową, która pozwoli na utrzymanie optymalnej ciepłoty naszego ciała i zapobiegnie wyziębieniu organizmy podczas chłodnych dni. Musimy też pamiętać jak ważnym elementem procesu nauki na kite jest kitesurfing kurs. Bez tego sprzęt nie spełni swojej funkcji, będziemy się dłużej uczyć i narazimy nasze zdrowie i życie na niebezpieczeństwo.

Kitesurfing – coś dla Ciebie

Kitesurfing jest sportem nie tylko na lato. Na całym świecie dyscyplina ta uprawiana jest w różnych sezonach, co znacząco wpływa na popularność tego sportu. Aby bezpiecznie dla siebie oraz otoczenia uprawiać ten sport należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa, które z pewnością poznamy na kursie kitesurfingu. Pierwszą i najważniejszą z nich jest uprawianie tego sportu na obszarach wodnych bez dużego ruchu oraz pozbawionych przeszkód w postaci mostów, budowli lub skał, na które możemy wpaść podczas pływania.

Na pytanie, czy kitesurfing jest dla Ciebie, to odpowiedź brzmi tak. Jeżeli lubisz dobrą zabawę i nie boisz się niewielkiego ryzyka, które w każdym sporcie ekstremalnym występuje, to kitesurfing jest stworzony dla Ciebie. Nie ma też granic wiekowych. Uprawiają go osoby młode oraz w średnim wieku a coraz częściej zauważyć można też starsze osoby, które świetnie radzą sobie z latawcem oraz deską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here