Nadchodzą wakacje i sezon urlopowy. Już teraz warto pomyśleć nad tym, czym zajmiemy się w długie letnie dni oraz wieczory. Jeżeli znudziło Ci się leżenie na plaży i opalanie się to jest świetna alternatywa, która pozwoli przeżyć niezapomniane chwile wraz ze znajomymi. Tą alternatywą jest kitesurfing. Czym dokładnie jest ta dyscyplina sportu? Każdemu chyba dobrze znany jest surfing niezwykle popularny w Australii czy USA. Zapewne widziałeś też w telewizji zawody windsurfingu. A co by było, jak by można było połączyć te dwie dyscypliny? Tak powstał kitesurfing. Jest to sport, który zdobywa coraz większe zainteresowanie na całym świecie. Nie wymaga specyficznych umiejętności, a jedyne co musimy zrobić to ukończyć kurs kitesurfing . Składa się on z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest część teoretyczna, podczas której zaznajomimy się z budową naszego sprzętu do kitesurfingu oraz podstawowymi sprawami związanymi z tą dyscypliną. Drugim etapem jest etap praktyczny. Polega on na opanowaniu prowadzenia deski oraz latawca, oraz na wyrobieniu sobie zmysłu równowagi, który potrzebny nam będzie do bezproblemowego posługiwania się urządzeniami do kitesurfingu. Kurs jest dosyć prosty i nie zajmuje dużo czasu w odróżnieniu od innych sportów ekstremalnych. Kitesurfing pomimo miana sportu ekstremalnego nie stwarza dużego zagrożenia dla surfera, dzięki czemu uprawiać go można praktycznie w każdym wieku.
Ta forma sportu zdobyła tak dużą popularność dzięki stosunkowo łatwym w przyswojeniu zasadom oraz niskiej cenie sprzętu do jego uprawiania. Kitesurfing Szczecin  oferuje pełną obsługę w zakresie nauczania tej dyscypliny oraz zakupu lub wypożyczenia sprzętu do uprawiania tego sportu. Podstawowymi elementami, jakie powinniśmy posiadać, są deska, zestaw linek i oprzyrządowania oraz latawiec. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kombinezon wykonany z pianki. Pozwoli on na zachowanie prawidłowej ciepłoty ciała nawet w chłodne dni.

Sprzęt wykorzystywany do kitesurfingu nie jest drogi. W zależności od stopnia zaawansowania dobieramy odpowiednią deskę, która produkowana jest w dwóch typach. Pierwszy służy do pływania w obie strony, można na niej wykonywać różne ewolucje jak skoki czy inne elementy akrobatyczne. Drugi typ deski przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych kitesurferów. Pozwala na osiąganie dużych prędkości oraz na pływanie na krawędzi fal. Głównym elementem napędowym w kitesurfingu jest latawiec. Jego wielkość oraz kształt zależny jest od naszej wagi, oraz tego, czy zamierzamy wykonywać ewolucje akrobatyczne, czy też chcemy rozwijać duże prędkości.

Uprawiając kitesurfing, należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Podczas profesjonalnego szkolenia kite, jakim jest kitesurfing kurs  dowiemy się, że nie powinniśmy uprawiać tego sportu na zatłoczonych akwenach oraz takich, które posiadają przeszkody w postaci skał, mostów czy innych elementów, które w kontakcie z nami mogą spowodować trwałe uszkodzenie naszego ciała. Przy zastosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa kitesurfing jest mało kontuzyjnym sportem dającym maksymalne wrażenia i zabawę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here