Niejeden marzy o połączeniu swoich ulubionego zajęcia i zainteresowań z pracą oraz sposobem na utrzymanie. No bo co może być lepszego , niż zarabianie wynagrodzenia na czymś, co się kocha? Istnieje bardzo wiele sposobów do tego, aby osiągnąć taki stan rzeczy. Jedną z lepszych jest zdecydowanie sport.

Nie opowiadam bajki tutaj bynajmniej o zostaniu profesjonalnym skoczkiem narciarskim czy następnym Shaq’iem O’Neilem, Grzegorzem Lato, bo dla dużej rzeszy ludzi byłoby to praktycznie nieosiągalne. O czy więc myślę teraz i co w trawie piszczy? Kitesurfing oczywiście !

Najfajniejsze dla nas, czyli Kursy na instruktora kitesurfingu

Trzeba przebrnąć przez trzystopniowe szkolenie, podczas którego dowiemy się jak obchodzić się ze sprzętem oraz radzić sobie w akwenie . Po jego ukończeniu będziemy umieć już praktycznie wszystko, co jest potrzebne do uprawiania kitesurfingu . Zajęcia takie odbywają się najczęściej nad zalewem wodnym i trwają kilkanaście godzin. Duża rzesza organizatorów zapewnia także kursantom niezbędny osprzęt, więc nie trzeba się martwić jego brakiem przed rozpoczęciem kursu .

kursy-na-instruktora-kitesurfingu
Kurs instruktora kitesurfingu

Kiedy mamy to już za sobą, można pomyśleć o rozpoczęciu przygody instruktorskiej . W tym celu ukończyć należy kursy na instruktora kitesurfingu. Składa się on z reguły z dwóch części – praktycznej i teoretycznej, które sprawdzają metodykę i umiejętności techniczne przyszłego instruktora. Część teoretyczna zakończona jest egzaminem pisemnym. Koszty takiego kursu wynosi od 1800 do 4000 zł. Pamiętać należy także o tym, że aby podjąć się takiego kursu trzeba mieć ukończone 18 lat.

Dowiedz się więcej o: Kurs instruktora kitesurfingu

Nie jest najistotniejsze , czy chcemy trwale związać swoją przyszłość z kitesurfingiem, czy też poszukujemy wakacyjnej pracy, bardzo dobrym pomysłem jest zostanie instruktorem kitesurfingu. Kurs doskonale przygotuje nas do tej roli. trzeba jednak pamiętać także o zakresie odpowiedzialności, jaka się z tym wiąże. Kitesurfing jest sportem dosyć ryzykownym, a my jako instruktorzy bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za to, co dajemy kursantom. Warto więc podchodzić do swoich obowiązków z optymalnym skupieniem i zaangażowaniem.

To hobby sportowe jest w stanie dać wiele rozrywki i emocji , a opanowanie elementarnych sposobów manewrowania do wymagających ogromnych nakładów czasu nie należy, gdyż po kilkunastu pełnych wysiłku godzinach kursu kite można już w miarę sprawnie poruszać się na desce. Następnie , gdy dobrze radzimy sobie już ze sprzętem i posiadamy pewne doświadczenia , praktycznie nic nie blokuje nas dalej aby ukończyć potrzebne kurs instruktora kitesurfingu i zacząć zdobywanie pieniędzy na szkoleniu , czyli prowadzeniu kursów dla kolejnych adeptów kiteboardingu, opuszczając tym samym nudne biurko w korporacji.

Kitesurfing to sport zasadniczo zbliżony do windsurfingu, z tym, że miast żagla wykorzystuje się latawiec o dość dużej powierzchni. Amatorów sportu nie brakuje, tak więc na polskich plażach bardzo często można spotkać fanów kitesurfingu. Jak stać się jednym z nich?

Wiem jak istotny jest kurs instruktora kitesurfingu. Oprócz tego , warto mieć również umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, gdyż to właśnie na tym w dużej mierze polega praca instruktora kitesurfingu. Jeśli spełnimy te minima , kitesurfing będzie doskonałą przygodą, a może i fascynującą pracą na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here