W momencie kiedy rozmyślamy o spędzaniu czasu gdzieś nad morzem, w głowie przewijają się przede wszystkim myśli o słoneczku, które nagrzewa złocisty piasek. O leżakowaniu całymi dniami na plaży a także nie robieniu zupełnie niczego, oprócz popijania zimnych napojów oraz opalania się.

Myśląc sobie o nadmorskich plażach mamy w swoich głowach wrzaski młodych osób, chodzących w tę i z powrotem oraz krzyczących tyle ile się da, zachwalających ich orzeszki, kukurydzę czy czipsy. W swojej wyobraźni mamy również maluchy które wbiegają do wody z okrzykiem radości na sam widok fal oraz ich zatroskanych rodziców którzy gonią ich krok w krok. Ale jak myślimy o nieco bardziej sportowych rozrywkach nad naszym pięknym, polskim morzem? Sporej ilości ludziom automatycznie skojarzy się siatkówka plażowa. Jest to sport z roku na rok coraz bardziej popularniejszy, ponieważ niepotrzebujący jakiegoś dużego wkładu finansowego.

Co natomiast ze wszelkimi sportami wodnymi?

Widzimy łódeczki, motorówki, mnóstwo ludzi na skuterach wodnych pędzących poprzez potężne fale. Jednak nie widzimy surferów których częstokroć możemy oglądać w zagranicznych filmach traktujących o wakacjach. Absolutnie prawdą jest, że na taką zabawę potrzeba odpowiednich warunków i olbrzymich fal. Niemniej jednak z tym również sobie poradziliśmy i nad naszym polskim morzem niezwykle popularny stał się sport, który to do wprawiania deski w ruch wykorzystuje siłę wiatru podmuchując w latawiec.

Sportem o którym mówimy jest oczywiście Kitesurfing.

Możemy zauważyć multum kolorowych latawców unoszących się nad morzem, połączonych specjalnymi linkami z ludźmi jacy czasami wyczyniają wręcz niesamowite akrobacje. Napędzani siłą wiatru, mogą wręcz wznosić się w powietrzu na parę metrów, robiąc przy tym fikołki, salta a także inne sztuczki albo po prostu ciesząc się jazdą po ogromnych falach. Specjalne latawce do kitesurfingu wpisały się już do tego stopnia w nasz bałtycki krajobraz, że możemy ujrzeć je bardzo często już z miasta w którym aktualnie przebywamy. Nieco bliżej plaż czy portów dochodzimy do wniosku, że jest ich jeszcze więcej aniżeli myśleliśmy. Kitesurfing jest niezwykle znanym sportem, a przemawia za tym zwłaszcza to, że Kitesurfing miał niegdyś dołączyć do dyscyplin olimpijskich na igrzyskach w Rio de Janeiro, jednak poprzez decyzję światowej federacji żeglarskiej został skreślony z listy.

Z rozwojem nowoczesnej technologii sport ten staje się coraz bardziej wymagający. Latawce do kitesurfingu spinane są teraz ze sportowcami przy pomocy specjalnych haków, poprzez co praktycznie nie trzeba w ogóle używać siły swoich rąk. Kitesurfing nie jest wcale tak skomplikowany do nauki, wystarczy parę dni, aby się ślizgać na falach. Jedyne co potrzebujemy to trochę samozaparcia, wypożyczony odpowiedni sprzęt a oprócz tego – jak w każdym sporcie – należyty ubiór, jakim w tym wypadku jest neoprenowa pianka. Pianki znacząco poprawiają komfort termiczny w warunkach, w jakich uprawiamy tą dyscyplinę. Pianki te zapobiegają głównie aby organizm nie wychłodził się po długim przebywaniu w wodzie. Kombinezony te podzielić można na parę rodzajów, między innymi pod względem absorpcji wody – na suche oraz dodatkowo mokre. Jak można przewidzieć, te drugie dużo szybciej nabierają wody. Pianki neoprenowe powinniśmy dobierać do temperatury zarówno występującej na zewnątrz jak i w wodzie, oraz dodatkowo do wszelkich naszych innych preferencji.

Sprawdź polecane kategorie produktów w kitesurfing sklepie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here