Nobile Kiteboarding

kitesurfing nobile
Logo Nobile Kiteboarding

 

Firma Nobile Kiteboarding wywodząca się z Bielska Białej okryła się niesamowitą, światową sławą. W Polsce dużo pomógła promocja marki m.in. w książce Kitesurfing bezpieczny i łatwy. Doskonałe filmiki polskich zawodniczek pokazujący styl życia teamu Nobile Kiteboarding wpływają dzisiaj na niebotyczne sprzedaże polskiego producenta tak w kraju jak i za granicą.

Zainteresowanie Nobile NHP Split wśród podróżników i wspaniałe Nobile NHP i Nobile T5

Polski producent proponuje szereg desek kite o różnym stopniu zaawansowania i zróżnicowanej cenie. Od najtańszych desek Nobile NBL w cenie katalogowej od 2100 zł dla osób kończących kitesurfing kurs, przez najlepiej sprzedającą się deskę Nobile NHP za 3000, do najdroższych modeli z węgla takich jak deska surf Infinity Split Carbon w cenie 6900 zł. Najdroższą opcją z Nobile Kiteboarding jest aktualnie kompletne hydro-skrzydło z deską, Infinity Split Foil w cenie 9450 zł. Na szczególną uwagę zasługuje decha Nobile NHP, która przez wiele lata zasłużyła sobie na miano najlepszej na rynku pro-deski w kategorii freeride / freestyle. Ciekawą opcją jest także kiteboard Nobile T5 w dobrej cenie 2600 zł. Trzy lata temu firma wypuściła na rynek deskę dzieloną na dwie części, czyli Nobile Split. Niedawno sprzedaż splita przewyższyła popyt na zwykłą NHP, najchętniej kupowaną deską jest teraz Nobile NHP Split, oczywiście jest to deska dla podróżników, a jej celem jest zaoszczędzić na opłatach za bagaż. Nobile należą do droższych desek na rynku, jednak za taką jakość i renomę warto zapłacić.

kiteboard-nobile-nhp
Deska Nobile NHP

 

kiteboard-nobile-t5
Deska Nobile T5
kiteboard-nobile-split
Deska Nobile NHP SPlit

Informacje dla początkujących o deskach kite

Jeżeli mamy ochotę spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie sportowej, to warto dowiedzieć się coś więcej o kitesurfingu. Jest to sport, który staje się z toku na rok coraz bardziej popularny i coraz więcej osób chce się w nim sprawdzić. Wiele osób, które zadeklarowały się do rozpoczęcia przygody z tym sportem zaczyna od kursu, gdyż tam najszybciej można nauczyć się podstaw, które są niezbędne, aby później móc samemu dalej trenować. Po takim kursie jednak trzeba się zaopatrzyć w sprzęt potrzebny nam do dalszych samodzielnych kroków w kitesurfingu. Ponieważ gdy uczymy się w szkółce zazwyczaj potrzebne akcesoria mamy już zapewnione w koszcie takiego kursu. A więc aby samemu móc dalej trenować musimy pomyśleć o zakupie sprzętu. Deska kite i latawiec to dwa największe wydatki i podstawowe sprzęty, aby móc cokolwiek zrobić.

Kupić czy wypożyczać deskę do kitesurfingu?

Dlaczego lepiej jest kupić sprzęt niż go na przykład wypożyczyć? Jeżeli kupujemy coś w sklepie stacjonarnym to przede wszystkim na taki sprzęt mamy gwarancję i jest on dobrany pod nasze predyspozycje, a taki wypożyczony zazwyczaj wychodzi drożej na dłuższą metę, gdy chcemy co sezon trenować. Niestety w wypożyczalniach zazwyczaj nie mają bardzo dużego wyboru modeli, tylko są w jednym stylu i dobór najlepszego nie jest taki możliwy. Deska do kitesurfingu powinna być dobrze dobrana do naszych predyspozycji, wagi, wzrostu i przede wszystkim do tego do czego chcemy jej używać. Deski różnią się od siebie, na przykład takie deski do wykonywania trików na wodzie i takie dla osób początkujące mają inny kształt i wielkość, przez to taka deska dla osoby profesjonalnej w rękach amatora nie pomoże mu w pierwszych krokach na niej, a nawet to utrudni. Dlatego dobór sprzętu jest naprawdę ważną sprawą.

Latawce i deski do kitesurfingu to podstawowe sprzęty dla każdej osoby, która chce trenować tą dyscyplinę. Każdy sprzęt powinien być dobrany pod osobę, która będzie korzystała z niego jak i dobrana do jego przeznaczenia. Dlatego nie warto brać pierwszego, lepszego sprzętu, tylko poświecić trochę czasu na dobór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here