Jakie kroki po kursie kitesurfingu?

kurs-kitesurfingu
Kurs kitesurfingu

Jeżeli wiemy już jak wygląda na desce kitesurfingowej i jesteśmy pewni, że chcemy realizować się w tej danej dyscyplinie, a dodatkowo oczywiście co sezon jesteśmy zdeklarowani aby odwiedzić takie miejsca jak różne jeziora, czy morza aby trenować. Przy okazji odbyliśmy na przykład kurs kitesurfingu w Międzyzdrojach dla amatorów, gdzie nauczyliśmy się podstaw. Umiemy już pływać, kontrolować latawiec i całkiem sprawnie nam to wychodzi. To teraz przyszedł czas na zakup własnego sprzętu, który posłuży nam do dalszego rozwijania się w tym zakresie. Pewnie zastanawiasz się jak znaleźć odpowiednie miejsce do zakupu tego sprzętu? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Internetową takie hasło jak sklep kitesurfing, gdzie wyskoczy nam bardzo dużo propozycji z różnymi opiniami. Najlepiej skupić się na większych sklepach w swoich okolicach z najlepszymi opiniami, aby można było taki sklep stacjonarny samemu odwiedzić.

Deska do kitesurfingu i komplet kite

deska-kite
Deska do kitesurfingu

Oczywiście nie sama deska do kitesurfingu, ani sam latawiec jest nam potrzebny. Jest dość spora lista rzeczy potrzebnych do kitesurfingu, z których mogliśmy wstępnie nie korzystać podczas nauki i nawet nie dostrzegać braku. Jednakże przy dalszym udoskalaniu się widzimy braki. Oczywiście każdy kitesurfing sklep zna bardzo dobrze ten sport, a osoba zajmująca się takim miejscem na pewno nie wybrała tego losowo i wie sporo na ten temat. Dlatego śmiało możemy powierzyć jej dobór takiego sprzętu, który będzie dla nas odpowiedni. Jest to dobra opcja jeżeli nie posiadamy osoby, która się na tym zna. Latawiec i deska do kitesurfingu są ważne, ale nie zapominajmy też o zabezpieczeniu się. Kamizelka, kask czy ochraniacze to bardzo ważne akcesoria, które mogą uratować nasze zdrowie, a nawet i życie.

Deska Nobile Kiteboarding: T5, NHP, NBL, 50/fifty

nobile-deska-kitesurfing
Deski Nobile: T5, NHP, NHP Split, NBL i Flying Carpet

Ciekawym rozwiązaniem dla początkującego kitesurfera jest zakup desek z rodziny Nobile Kiteboarding, taką jak na przykład Nobile t5, Nobile NBL, Nobile NHP Split, Flying Carpet czy Nobile NHP. Polska firma oferuje szereg desek, od podstawowych do bardzo zaawansowanych modeli. Na początek doskonałą deską jest Nobile NBL, póżniej warto przenieść się na Nobile T5, najczęściej wybieranym modelem jest deska Nobile NHP. Dla zaawansowanych kitesurferów robiących tricki typu unhooked i pływających w sztywnych wiązaniach kite, najlepszym rozwiązaniem będzie deska Nobile 50/fifty ze stajni Nobile Kiteboarding.

Nobile NHP

W kitesurfing sklep możemy oczywiście dobrać cały sprzęt, gdyż w takich miejscach zazwyczaj znajduje się wszystko co jest potrzebne do uprawiania tego sportu. Zarówno sprzęt jak i akcesoria, które będą ochraniały nas przy uprawianiu tego sportu to są bardzo ważne rzeczy o których nie powinniśmy zapominać i postarajmy. Zobacz też recenzję deski Nobile NHP i przeczytaj opinię o niej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here